Квест
Останнім часом квести стали досить поширеним видом розваги у молоді. Однак з цілого ряду причин широким масам про вуличні квести практично нічого не відомо. В основному мета квесту полягає в тому, щоб на декількох етапах виконати завдання, отримати за це призові бали та у разі перемоги отримати нагороду.
26 травня проходив «День професійної майстерності» в формі інтелектуального квесту, ініціатором якого став Навчально – науковий професійно – педагогічний інститут Української інженерно – педагогічної академії.
Профтехосвіту Донеччини на цоьму заході в одному з напрямків квесту - «харчові технології», представляло дві гідні команди: Соледарського професійного ліцею та Артемівського центру професійно – технічної освіти м. Бахмут. Маршрут квесту організатори гри склали дуже цікаво. Під час змагань вирішувались інтелектуальні завдання, здійснювався пошук етапів на місцевості, будувались оптимальні маршрути переміщення, шукались оригінальні рішення та підказки. Команди учасників були розподілені за напрямками:
- Економіка / Бухгалтерський облік / Фінанси;
- Енергетика / Електротехніка / Електромеханіка;
- Комп’ютерні технології / Автоматика;
- Охорона праці / Безпека життєдіяльності / Екологія / Хімічні технології;
- Педагогіка / Фізичне виховання;
- Механіка / Транспорт / Машинобудування;
- Харчові технології.
Переможці гри отримали грамоти та солодкі призи, а кожен член команди отримав сертифікат. Веселі, задоволені учасники професійної гри та організатори ділились враженнями та висловили бажання організовувати подібні заходи в майбутньому.
Дорожній рух
Безпека на дорозі – безпека життя – саме така тема піднімалася на заході в ДНЗ «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» 12 травня 2017 року. З метою об єднання зусиль педагогічного колективу на виконання державних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху. Упродовж уроку учні під керівництвом інженера з охорони праці Бурлаченко В. М. стали учасниками рольової гри «Трикутник безпеки», де були затронуті майже всі фактори ризику дорожньої аварійності: дорога – транспортний засіб – людина, як учасник дорожнього руху. Урок видався насиченим, змістовним та корисним. Вивченням та повторенням правил дорожнього руху ми досягнемо підвищення свідомості кожного учасника дорожнього руху та його відповідального ставлення до безпечної поведінки на дорозі. |
День космонавтики
Щорік 12 квітня весь світ відзначає День космонавтики. Це справжнє свято, об'єднуюче людей всієї Землі в єдиному прагненні пізнати те, що знаходиться за її межами. Крім того, 12 квітня 2016 року виконується 55 років з того часу, як перший космонавт Землі Юрій Гагарін здійснив політ у космос. З метою знайомства учнів з подвигами героїв-космонавтів, виховання патріотизму, розширення світогляду 12 квітня в ДНЗ «Артемівський центр професійно-технічної освіти» пройшли заходи: бесіди, виставка-огляд та книжкова виставка, також учні подивилися кадр з фільму «Усмішка Гагаріна». Учні мали змогу ознайомитись з ілюстративною книжковою виставкою «Людина і космос», на якій широко представлені книги, статті з журналів про видатних діячів в галузі космонавтики: Ю.В.Кондратюка, К.Е.Ціолковського, С.П.Корольова, а також про відомих українських космонавтів: Волкова О.О., Кизима Л.Д., Поповича П.Р.. Викладачем астрономії Горбажий П.П. спільно з бібліотекарем Тімашовою К.О. проведено усний журнал «Шлях у космос». У вступному слові розповіли учням, що ще з сивої давнини люди подумки підкорювали космос. У своїх мріях, легендах і міфах вони завойовували небо та мріяли заглянути в майбутнє. Особливий акцент ставився на досягненнях України в галузі космонавтики, її роль в розвитку світової космічної промисловості, сучасних досягненнях. Ще безліч невідомого космос приховує від нас. Та немає такої таємниці, яку б не подолали людський розум, людська праця. Настане час – земляни обживатимуть нові планети. А поки що і наукові пошуки, і випробовування тривають… |
День здоров'я
Здоров'я – це єдине, що не можна купити і продати.
Здорові діти – це наше майбутнє. Щоб наше майбутнє було здоровим, потрібно прищеплювати їм такий спосіб життя, який би відвертав їх від шкідливих звичок.
Два рази на рік в ДНЗ «Артемівський центр професійно-технічної освіти» проходить спортивно – масовий захід присвячений «Дню здоров’я». Учням та педагогам веселе свято спорту та оздоровлення дає можливість взяти участь у спортивних змаганнях, попустувати, подихати свіжим літнім повітрям.
17 червня 2016 року на стадіоні закладу відбулися традиційні змагання присвячені «Дню здоров’я». Конкурсні змагання завжди проходять різноманітно, але щоразу дуже цікаво та захоплюючи. Цього року вони складалися з 10 видів. Найбільш яскраві були такі: «Перетягування канату», «Переніс пораненого», «Швидкі скакуни».
В протиборстві брали участь не тільки учні Центру, але й педпрацівники в якості суддів та вболівальників, які дуже прагнули перемоги своїх команд.
По закінченню відбулась лінійка, на якій були підведені підсумки цього цікавого і корисного для здоров’я заходу. Всіх переможців та учасників нагородили грамотами та солодкими призами.
Екологічне виховання
Екологічне виховання в Державному навчальному закладі «Артемівський центр професійно – технічної освіти» являє собою частину цілісності всього навчально-виховного процесу на рівні з іншими напрямками виховання: естетичним, фізичним, трудовим тощо.
Екологічні знання учні отримують не тільки на уроках екології, тематичних тижнях і конференціях, а й у позакласній роботі з цього напрямку. У Центрі створено екологічний гурток «ЕКО», до якого входять учні, які щиро люблять пророду та небайдужі до її екологічного стану. Одним з об'єктів, який необхідно утримувати в екологічній чистоті і є «рідним» для навчального закладу – це Північний ставок міста Бахмут.
Після танення снігу на ставку виявляються такі поклади сміття, що впору подумати: чи не звалищ це? І винні в цьому зовсім не двірники, адже обгортки від цукерок, порожні пляшки та пакети, які просто не донесли до сміттєвих контейнерів або залишили на території ми самі. З року в рік своїм обов'язком вважають учні центру і активні учасники екологічного гуртка «ЕКО» привести в порядок цей об'єкт і навколишню територію.
За ініціативою керівника гуртка «ЕКО» викладача біології та екології Тетяни Колісниченко було прийнято рішення з'ясувати історію створення водяного ресурсу, вивчити його флору і фауну, дослідити джерела забруднення ставка і намінити заходи щодо поліпшення його стану. Все це було оформлено в учнівський проект «В гармонії з природою. Північний ставок», який надіслали на Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел», оголошений Міністерством екології та природних ресурсів України. В результаті робота гуртка «ЕКО» була відзначена подякою Міністерства екології та природних ресурсів України, що стимулює гуртківців на подальші плідні твори з підтримання екологічної чистоти.
Просвітницький захід
Навчальні заклади завжди були, є та залишаються серцевиною організації педагогічної та соціально-психологічної роботи з дітьми. Великий потенціал освітянської сфери в сучасній складній ситуації в країні спрямовується на надання відповідей тим викликам і проблемам, які мають діти і суспільство. Нові теми та форми роботи, організація психологічної допомоги, профілактичні, навчальні, інформаційно-просвітницькі заходи, весь арсенал педагогічної майстерності концентрується і спрямовується на роботу з учнями. Тому щоб ця робота проводилась більш ефективно та результативніше, враховуючі сучасні тенденції та реалії, новітні підходи до виховання підлітків і проводяться заняття з тими, хто безпосередньо здійснює навчання та виховання.
Так 7 квітня в Державному навчальному закладі «Артемівський центр професійно технічної освіти» пройшов просвітницький захід для майстрів виробничого навчання, та класних керівників, якій провели психологи гуманітарної організації «Людина в біді». Зміст та напрямок роботи полягав в ознайомленні учасників з питань надання першої психологічної допомоги, ознайомлення з поняттям стресу та ефективне поводження при імпульсивних емоційних реакціях. Увазі педагогічного колективу була представлена бесіда, з використанням інноваційних форм презентації матеріалу. Педагоги займали активну позицію, та проявляли ініціативу в процесі заходу.
Таким чином, учасники розширили знання в розумінні емоційних станів, та психологічної культури. Придбаний досвід допоможе більш ефективно взаємодіяти з учнями та впливати на формування позитивної атмосфери впродовж професійної діяльності.
Козацька гра
Напружений ритм життя жадає від сучасної людини цілеспрямованості, впевненості у своїх силах, завзяття й, ясна річ, здоров'я. У той самий час відсутність емоційно - психологічного добробуту в соціумі може провадити до деформації особистості підлітка, до зменшення можливостей емоційного контакту з оточуючими, зростанню негараздів у встановленні нових відносин. Тож у сучасних умовах актуальними завданнями є прищеплювання дітям інтересу до культури і спорту у вигляді фізкультурних свят.
Таким чином протягом 10-ти років ДНЗ «Артемівський центр професійно технічної освіти» м. Бахмут рад приймати команди з міста та району для участі в спортивно - патріотичній грі «Козацький гарт», де учнів об’єднують спільні переживання, долання труднощів також пробуджається почуття відповідальності. Так і 20 травня цього року пройшла спортивно - патріотична гра «Козацький гарт». В змаганнях приймали участь чотири команди: з м. Бахмут, Соледар, Сівірськ та Часів-Яр. Учні брали участь в спортивних та інтелектуальних конкурсах, пов’язаних з тематикою українського козачества. По закінченню змагань організатор спортивної гри відділ управління молодіжної політики вручив солодкі призи та спортивний інвентар.
Тиждень гарного настрою
В останній час проблема збереження психічного здоров я набула глобальних масштабів. В сучасному суспільстві все більше підлітків гостро потребують психологічної підтримки та позитивних емоцій, при цьому психологічним супроводом охопити одночасно усіх учасників навчально-виховного процесу проблематично, тому на початку квітня, в Державному навчальному закладі «Артемівський центр професійно-технічної освіти» традиційно проводиться «Тиждень гарного настрою».
Протягом тижня учні та педагоги брали участь в пізнавальних конкурсах, отримували шматочки гарного настрою та оцінювали динаміку власних емоцій. Кожен день проходив ярко та насичено. В результаті вимірювання на символічній шкалі настрою, отримані показники емоційної атмосфери в Центрі, що відображає настрій який панує серед педагогічного колективу та учнів.
Проведення такого заходу сприяє пробудженню інтересу до пізнання власного внутрішнього світу та світогляду оточення. В сучасних умовах дефіциту спілкування та уваги це є достатньо актуальною потребою, та складовою комплексу заходів по розвитку комунікативних навичок та вирішення конфліктних ситуацій.
Славимо рідний Бахмут
Питання розвитку творчої особистості не є вчорашнім, нинішнім чи завтрашнім. Воно є постійним для суспільства в цілому і для освіти зокрема.
Створювати додаткові умови для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, формування моральних якостей у дітей та підлітків, соціально-громадського досвіду – такі завдання сьогодні покладає держава на систему освіти. Тому дуже важливо організовувати та проводити заходи, які сприяють цим умовам. Одним з таких заходів став огляд-конкурс художньої самодіяльності, декоративно-прикладної, технічної та фото творчості серед навчальних закладів обласного значення.
25.04.2016 р. в м. Краматорськ відбувся фінал огляд-конкурсу серед професійно-технічних закладів Донецької області, на якому місто Бахмут представив Державний навчальний заклад «Артемівський центр професійно-технічної освіти», який як і завжди став переможцем у багатьох номінаціях. Учні та працівники Центру порадували глядачів своїми талантами в різних напрямках: вишивка бісером, алмазна викладка, декупаж, фелтінг (валяння з вовни), швейні вироби та показали дефіле моделей. Після огляду цікавих виробів відбувся концерт самодіяльної художньої творчості.
Кращими стали майстри виробничого навчання Сидоренко Т.М., Хмєлєва В.В - декоративно – прикладна творчість, Галка Т.М. та Федотчева Є. – соло-вокал, оркестр духових інструментів «Юність» під керівництвом Булаха О.І., Скок А.А. – оригінальний жанр, які були нагороджені дипломами переможців.
Учні та інженерно – педагогічний склад Артемівського Центру ПТО (вул..Оборони,18) завжди готові гідно та яскраво представляти талановиту молодь Бахмуту.